Як і раніше, ми ставимо собі за мету створення національних орієнтирів для цін на енергетичні ресурси з обов’язковою умовою збереження високоліквідних при використанні інструментів біржі, що виключає появу елементів корупції і відсутність контролю за вартістю палива. В даний час Товарна біржа «Українська енергетична біржа» — це ексклюзивний регулятор вартості природного газу на ринку країни.

Підтвердженням неупередженості та відкритості процесу створення розцінок всередині країни служить факт опублікування курсів УЕБ визнаними міжнародними виданнями, наприклад, Thomson Reuters і Bloomberg.

Вартість природного газу всередині України утворюється на підставі розцінок на біржі ТБ «УЕБ» www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/ при обліку конкретного запасу на місяць.

Для простого українського жителя ціна за кубометр щомісяця складається на підставі ринкових розцінок, в межах гарантований розцінок, крім того вона знаходиться в залежності від вартості логістики та операційних витрат постачальника.

Процедура формування котирувальних цін, а також інші канали оповіщення про зміни вартості природного газу ТБ «УЕБ» представлені в доданому документі.

Дані про вартість природного газу

Середня вартість газу вираховується за допомогою відносини загальної вартості угод по торгах певного ресурсу, оформлених на ТБ «Українська енергетична біржа», з урахуванням податку на додану вартість до сумарного обсягу торгів цього ресурсу при узгодженні з підсумками оформлених угод за весь час його реалізації.

Порядок підрахунку:

Вартість = ((Ціновой показник на хабі (Евро / MWh) + середній тариф логістики по магістральним європейським трубопроводах (3 Евро / MWh)) * 10.62 (показник конвертації MWh в м. куб)) * Курс Евро НБУ на дату + (4,45 (ціна при надходженні на територію України) * 1,45 (показник для замовлення потужності на майбутній день) * Курс Дол. НБУ на день) + ПДВ

Середні розцінки на місячний запас природного газу

Станом на місяць угоди / поставки згідно підсумку торгового дня на ТБ «Українська енергетична біржа» до настання поточного місяця згідно з розпорядженням КМУ від 5 червня 2019 року № 485 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2019 р № 293». У грудні становила 4 908,38 грн/тис. куб. м (без ПДВ) і 5 890,05 с ПДВ.