Наразі державне, комунальне та приватне майно в Україні продається через 2 головні види аукціонів: англійські та голландські. Найпоширенішими є англійські аукціони, які характеризуються підвищенням вартості лоту. Але зараз розглянемо, що представляють собою аукціони голландського типу та що з їх допомогою продається.

Голландський аукціон відрізняється від англійського тим, що він проводиться на пониження ціни. Тобто ціна лоту з кожним кроком знижується до того часу, поки якийсь учасник торгів не виявить бажання придбати його по запропонованій вартості. Тоді зниження ціни припиняється і розпочинається другий етап торгів – на підвищення ціни. Такий вид аукціонів ще називають гібридними.

Зазвичай голландські аукціони використовують для продажу проблемного майна чи об’єктів, ринкову вартість яких важко визначити. На торгах такого типу ціна майна визначається самими учасниками. Ознайомитися з особливостями усіх видів онлайн аукціонів, що проводяться в системі Прозорро.Продажі, можна на цьому сайті sale.uub.com.ua.

Переваги голландських аукціонів

Торги, що проводяться на основі голландської моделі, дозволяють швидко продати майже будь-яке майно. Наприклад, із-за занадто високої стартової ціни майна, що виставляється на англійських аукціонах, часто буває так, що ніхто не робить ставку, тому такий аукціон вважається таким, що не відбувся. В такому разі можна виставити майно на голландському аукціоні, який ідеально підходить для реалізації кредитних зобов’язань.

Справа в тому, що дізнатися реальну вартість боргів (кредитних зобов’язань) інколи буває дуже складно, тому часто аукціон розпочинають із номінальної вартості, тобто із суми заборгованості. У випадку, якщо перший аукціон не відбувся, назначається повторний зі зниженою вартістю лоту на 10%. Таким чином майно може бути виставлене на звичайних аукціонах до 8 разів і продаватися воно може місяцями.

Для того, щоб зменшити термін реалізації арештованого чи іншого проблемного майна, використовують голландський аукціон, який триватиме до 6 годин.

Особливості торгів на голландських аукціонах

Починаються торги зі 100% вартості майна, за кожен крок його ціна зменшується на 1%. Таких кроків може бути 80. Коли один з учасників зупинить автоматичне зниження ціни, розпочнеться новий етап, у ході якого інші учасники зможуть давати свої цінові пропозиції. Переможе той, чия ставка виявиться найбільшою.Дізнатися багато цікавого при ринок арештованого майна в Україні можна за посиланням https://sale.uub.com.ua/news/kupivlya-areshtovanogo-majna-na-torgah-prozorro-sale. За допомогою голландських аукціонів можна швидко продати те, що не продалося на торгах англійського типу. Наприклад, якщо прострочений кредит тривалий час не знаходив свого покупця, на голландському аукціоні він може бути проданим досить швидко, хоч і по невеликій ціні. За допомогою «голландців» продаються також активи ліквідованих банків та інші види проблемного майна.