Промислова деревина – це залишки  круглих лісоматеріалів різноманітних порід, а також коріння, частково обрізані стовбури, залишки кори тощо. Такий деревний матеріал використовують як сировину для опалювання приміщень та інших потреб. Понад рік назад промислову деревину заготівельні компанії (лісгоспи) почали реалізовувати через систему Прозорро-продажі sale.uub.com.ua. Попри досить незвичний спосіб використання електронних аукціонів вже зараз можна констатувати — справа прибуткова для кожного лісництва. 

Як використовують промислову деревину

Коли деревина потрапляє на пилораму, вона проходить обробку, в результаті чого пиломатеріал перетворюється на ресурс різних видів та окремих сортів. Пізніше вони використовуються різними галузями промисловості у вигляді твердої деревини або для виготовлення продукції на основі деревини.

Найчастіше деревину використовують у будівництві як матеріал для дахів, стель, стін, цілих будинків через доступність. 

У меблевій промисловості з дерева виготовляють стільці, столи та різні види меблів.

Промислову деревину використовують у енергетичному секторі: дрова та біомасу лісового походження. А якщо деревина малоцінна, виготовляють з неї  фанери, ДСП або ДВП.

Крім того, це відновлюваний ресурс, а отже, і екологічний. Тому, якщо грамотно його використовувати, можна отримувати значні прибутки.

Що важливо у промисловій деревині

Перш за все : хімічний склад, що включає: (елементи (вуглець, кисень, водень, азот), хімічні сполуки (целюлоза, геміцелюлоза, лігнін), мінерали, що містяться в золі після спалення деревини, і дубильні речовини, білок, цукор, крохмаль , ефірні олії або камедь. Від цих властивостей залежить її калорійність (енергетична цінність) під час спалювання або використання для плит чи інших товарів.

Друге : фізичні властивості, характерні для кожного виду. Зокрема: зовнішній вигляд, включаючи колір і блиск, а також малюнок (розташування кілець і вузлів). Важливе значення має і гігроскопічність, тобто рівень вологості, якого деревина має тенденцію досягати при певній температурі та вологості. Деревина може поглинати воду із повітря, а отже може змінювати свою структуру.

Третє : механічні властивості. Залежно від мінімальних параметрів міцності деревина поділяється на класи. Тверді породи (модрина, бук, дуб, ясен; для м’яких: липа, осика, вільха, тополя) мають значно вищий рівень стійкості, тому використовуються найчастіше.

Як продати через промислову деревину

Для того, щоб продати промислову деревину через електронні аукціони на Прозоро-продажі, потрібно зареєструватися на акредитованій платформі Української універсальної біржі та скористатися зручними функціональними підказками для формування лотів.

Промислову деревину готують до продажу відповідно до замовлення клієнтів. До неї потрапляє весь пиломатеріал, який має дефекти, пошкодження або ж є залишком після попередніх виробничих процесів. 

Якщо ви новачок у електронних продажах на Прозоро, використовуйте експертну підтримку Української універсальної біржі https://sale.uub.com.ua/news/prodazh-promyslovoqi-derevyny-v-elektronnij-systemi-prozorro-sale.  

Ми гарантуємо:

  • Професійні консультації фахівців із багаторічним досвідом роботи у сфері державних закупівель та продажів;
  • Зручний сервіс;
  • Доступність;
  • Юридичний супровід процедур;
  • Нових клієнтів;
  • Покращення інвестиційного клімату вашої компанії. 

Українська універсальна біржа — ваш надійний партнер на шляху до зростання вашого бізнесу.