З 1 січня 2005 року мав вводитися законний продаж сільськогосподарських земель, але Верховна рада декілька разів продовжувала накладати заборону до визначеного терміну. Поки що ринок землі в Україні ще не має законних підстав і тому чітких відповідей на питання, хто зможе продати, або купити землю, скільки вона буде коштувати ніхто надати не може.

Основні аргументи з приводу мораторію на земельний ринок

Продажі земель для сільськогосподарських потреб залишаються під забороною до тих пір поки законодавчі документи не наберуть чинності. Крім цього, уряду необхідно здійснити ще багато роботи, щоб торгівля була чесною і справедливою, починаючи від моніторингу й оцінки ділянок, і закінчуючи створенням земельних банків.

Думки державних службовців розбіглися з цього приводу. Багато хто вважає, що для запуску проєкту достатньо прийняти всього декілька законопроєктів, а інші законодавчі акти можна приймати і потім. Є такі, що впевненні, що причиною постійних накладань мораторію є невпевненість служителів народу у тому, що звичайні люди отримають вигоду з такого процесу.

Земельний ринок в містах вже набирає обертів, а бажаючим вступити в торги сільськогосподарськими угіддями доведеться ще зачекати. Але вже зараз можна починати вивчати інформацію про майбутні аукціони землі, зареєструвавшись на сайті sale.ueex.com.ua Української Енергетичної Біржі.

Чи можна зараз купити земельну ділянку

Хоча торгівля землею в Україні на законодавчому рівні офіційно заборонена, її вже можна купити або продати. Звичайно відкрито це зробити неможливо, але є багато охочих зробити це за допомогою якихось хитрих оборудок. Наприклад, землю абсолютно законно можна обміняти на якийсь інший товар, або продати органам влади.

Зовсім скоро це можна буде зробити на порталі Прозорро. Система передбачає чесні, відкриті і прозорі торги. Вони будуть доступні абсолютно для кожного громадянина України. Кожний українець матиме змогу продати або купити необхідну ділянку землі призначену для сільськогосподарських угідь. Це може принести позитивний результат для розвитку особистого аграрного бізнесу, або гроші виручені за продану ділянку може вкласти в інші речі, які допоможуть вирішити проблеми. Готуватися треба починати вже зараз. Реєстрація на сайті УЕБ sale.ueex.com.ua/filter/land-parcel допоможе бути в курсі новинок та актуальних аукціонів, які в подальшому можуть змінити вашу долю.

Важливим кроком було забезпечення максимального рівня прозорості торгівлі земельними ресурсами, адже тільки так можна було уникнути певних негативних моментів та вирішити ті чи інші проблеми. Поки ринок землі ще не є законним, ви можете вивчати саму систему Прозорро, спостерігати, як відбуваються подібні процедури, а за бажання можна й долучатися до них.

Портал має офіційних представників, які здійснюють реєстрацію громадян, що виявили бажання взяти участь у торгах. Лідером серед них є Українська Енергетична Біржа. Саме цей майданчик несе достовірну інформацію, яка є ідентична тій, що розміщена на порталі Прозорро. Команда професіоналів УЕБ допоможе вам зорієнтуватися серед багатьох розділів, які є на сайті, та швидко увійти в курс всіх новинок торгівельного бізнесу. Вам достатньо зателефонувати за вказаним номером телефону і досвідчений менеджер надасть вам необхідну консультацію, яка в майбутньому принесе вам тільки користь. Біржа має свої офіційні канали відомих соціальних мереж: фейсбук, телеграм, ютуб та інші. Сервіс пропонує вам послугу підписки на розсилку, це допоможе вам бути в курсі всіх аукціонів, які відкриваються на порталі, і в майбутньому приведуть вас до успіху.